Reklama

Artykuł

13 aplikacji, które każdy student powinien mieć przy sobie

13 aplikacji, które każdy student powinien mieć przy sobie
Fabrizio Ferri-Benedetti

Fabrizio Ferri-Benedetti

  • Zaktualizowany:

Egzaminy w szkole czy na studiach to jedne z ważniejszych rzeczy w życiu młodego człowieka. Jak dyskretnie i bezpiecznie się między sobą komunikować? Istnieją do tego odpowiednie aplikacje, które z pewnością umilą studenckie życie.

Wybraliśmy 13 aplikacji, które tworzą cyfrowy niezbędnik studenta bez względu na wiek czy rodzaj nauki. Dzięki nim można rozwiązać wiele typowych studenckich problemów.

Pushbullet: sprawdź wszystko z telefonu.. na komputerze!

Pushbullet pozwala przenosić zdjęcia i nawiązywać połączenia pomiędzy telefonem a komputerem (i odwrotnie). Dzięki temu nie musimy tracić czasu na pisanie e-maili w smartfonie, synchronizować ich z innymi programami itp. Jest to świetna opcja, choćby dlatego, że można wszystkie powiadomienia z telefonu odczytywać na komputerze włącznie z możliwością odpowiedzenia na SMS-y.

Pobierz PushBullet dla Androida

Pobierz PushBullet dla iPhone’a

SimpleMind: najlepiej studiować z mapą myśli

Mapa myśli jest doskonałym narzędziem podsumowującym wszystkie zebrane przez nas informacje w celu dalszego ich zbadania. SimpleMind to edytor mapy myśli, który działa zarówno na komputerze PC, jak i w smartfonie. Pełna wersja programu potrafi załadować mapy wykonane nawet w innych programach, takich jak FreeMind, i zapisać je w DropBoxie. SimpleMind pozwala także na wyeksportowanie map do obrazków, które możemy użyć w prezentacji lub w dowolnym dokumencie tekstowym.

Pobierz SimpleMind dla Androida

Pobierz SimpleMind dla iPhone’a

Dysk Google: kieszonkowy Office

Możliwe, że masz prawdziwy pakiet Office w domu, jednak bardziej wygodnym rozwiązaniem jest Dysk Google, który znajdziesz w każdej przeglądarce internetowej. Jeśli masz konto Google, masz swój dysk online, na którym możesz przechowywać i edytować pliki. Jest to całkowicie bezpieczne, a przy okazji możesz wyeksportować swój plik do innego formatu, który będzie dla ciebie wygodny w dalszym użyciu. Dysk Google dodatkowo posiada bardzo ciekawą opcję formularzy internetowych. Dzięki temu możesz bardzo szybko zbierać informacje, np. robiąc sondę lub prowadząc jakieś badania.

Pobierz Dysk Google dla Androida

Pobierz Dysk Google dla iPhone’a

Noom: zdrowy duch w zdrowym ciele

Studiowanie zazwyczaj łącz się ze spędzaniem czasu w pozycji siedzącej, co w dłuższej perspektywie nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Należy zatem wykonywać dodatkowo jakieś ćwiczenia i uważnie dbać o swoją dietę. Noom nam w tym pomoże. Jest to osobisty trener, który motywuje nas i pomaga pilnować zdrowego trybu życia. Płatna wersja obejmuje doradztwo i wsparcie specjalnej żywieniowej grupy, która zachęca nas do pracy nad sobą oraz dzieli się swoimi przepisami.

Pobierz Noom dla Androida

Pobierz Noom dla iPhone’a

Telegram: znikające wiadomości

Jeśli nie ufasz w prywatność wiadomości WhatsAppa, zalecamy skorzystanie z aplikacji Telegram, która potrafi wykorzystywać wiadomości nawet z poziomu przeglądarki internetowej. Bezpieczeństwo informacji daje nam funkcja autodestrukcji wiadomości po jej przeczytaniu. Jest to idealny komunikator, aby nie przenosić żadnych plotek poza jedną wybraną osobę.

Pobierz Telegram dla Androida

Pobierz Telegram dla iPhone’a

Smart Voice Recorder: zarejestruj wszystkie zajęcia

Po co robić notatki, jak można nagrać wszystko, co mówi wykładowca? Możesz dzięki temu zwrócić większą uwagę na dokładne wyjaśnienia danych kwestii, wracając, kiedy chcesz, do nagrania. Smart Voice Recorder to jeden z najlepszych dyktafonów dla Androida. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby utworzyć plik audio w dowolnie wybranej jakości.

Pobierz Smart Voice Recorder dla Androida

Pocket: kieszeń, w której zapiszemy wszystkie linki

Pocket to wirtualna kieszeń do przechowywania linków, których nie możemy aktualnie przeczytać. Jest to bardzo przydatna aplikacja do zapisywania ciekawych wiadomości lub do gromadzenia informacji na później. Z Pocketem nigdy nie stracisz ciekawego linka, który wpadł ci w oko podczas przeglądania innego artykułu lub kiedy ktoś podesłał ci go na WhatsAppie.

Pobierz Pocket dla Androida

Pobierz Pocket dla iPhone’a

EasyBib: tworzenie bibliografii nigdy nie było tak proste

Zbieranie i tworzenie bibliografii może zmęczyć nawet najbardziej cierpliwą osobę. EasyBib utworzy automatycznie bibliografię z nazw książek bądź ich kodów kreskowych. Kiedy masz już gotową listę odniesień bibliograficznych, możesz wysłać ją mailem bądź przenieść do strony EasyBib.com. Aplikacja udostępnia popularne zapis bibliograficzne, takie jak MLA, APA i Chicago, które są bardzo często stosowane na większości uczelni.

Pobierz EasyBib dla Androida

Pobierz EasyBib dla iPhone’a

Evernote: niezbędny cyfrowy notatnik

Dla każdego studenta Evernote jest niezbędną aplikacją. Dzięki niej nie tylko można udostępniać dokumenty pomiędzy znajomymi czy nauczycielami, ale także zapisać pełne kopie stron internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Funkcje wyszukiwania i organizacji są bardzo dobrze opracowane, a notatki mogą być czytane i edytowane z dowolnego urządzenia. Jeśli korzystamy z odręcznych notatek Penultimate, możemy również nimi wypełnić swój plik Evernote.

Pobierz Evernote dla Androida

Pobierz Evernote dla iPhone’a oraz iPada

Duolingo: nauka języka obcego może być jak gra

Jeśli wybierasz się na wymianę do innego kraju lub jeśli chcesz poprawić swoją wymowę, Duolingo to idealna aplikacja dla ciebie. Zapewnia zwięzłe ćwiczenia, dzięki czemu nauka języka obcego jest bardzo szybka i przyjemna. Nagradza ona twoje wysiłki specjalnymi punktami, a dodatkowo ma świetny system do karania za błędy. Wniosek może być tylko jeden. Warto zagrać i nauczyć się języka!

Pobierz Duolino dla Androida

Pobierz Duolingo dla iPhone’a

Examtime: twój gabinet w przeglądarce internetowej

Przygotowanie się do egzaminu wcale nie jest proste. Trzeba zgromadzić dużo notatek, wyciągnąć z nich wnioski, a także robić kolejne ćwiczenia i organizować wspólną naukę. Examtime to aplikacja internetowa, która nam w tym pomaga. Można tworzyć mapy myśli, fiszki oraz organizować własne cele wedle stworzonego dla siebie harmonogramu. Jeśli podłączymy swoją aplikację do Internetu, inni użytkownicy będą mogli dzielić się z nami swoimi treściami i odwrotnie.

Pobierz Examtime dla swojej przeglądarki internetowej

CamScanner: nie przepisuj już notatek, zrób skan swoim telefonem

Na smartfonie bądź tablecie możesz zmieścić tysiące zeskanowanych stron notatek, co pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu oraz pieniędzy. Nie trzeba kserować wszystkiego ani wydawać pieniędzy na książki, których więcej niż jeden raz nie użyjemy. CamScanner to jeden z najlepszych skanerów na telefon, który potrafi zapisać pliki w formacie PDF, a także przekształci ręczne zapiski w cyfrową wersję dzięki opcji OCR. Ma także funkcję pracy zespołowej, dzięki czemu stworzenie dużego pliku będzie dużo łatwiejsze.

Pobierz CamScanner dla Androida

Pobierz CamScanner dla iPhone’a

Alarmy (Sleep if U Can): najbardziej skuteczny alarm

Aplikacja ta została zdefiniowana przez twórców jako „najbardziej irytująca aplikacja na świecie”. Alarmy to jeden z najbardziej oryginalnych budzików, a na dodatek jest niezwykle skuteczny. Obsługa jest bardzo prosta. Kiedy rozpoczyna się dźwięk alarmu, musisz zrobić zdjęcie wybranego wcześniej obiektu, aby dźwięk przestał nas ogłuszać. Jeśli wybierzesz umywalkę, będziesz musiał wstać i pójść do łazienki i zrobić mu zdjęcie. Taka strategia jest okrutna, ale bardzo skuteczna.

Pobierz Alarmy dla Androida

Pobierz Alarmy dla iPhone’a

Silna wola najważniejsza

Wszystkie wymienione aplikacje pozwalają zaoszczędzić trochę czasu oraz sprawiają, że nauka staje się milsza i wygodniejsza. Jednak nie nauczą się one za nas danego materiału, więc jeśli chcesz się odpowiednio przygotować do egzaminów, trzeba się samemu motywować i po prostu uczyć. Życie biegnie bardzo szybko, dlatego warto sobie chociaż trochę ułatwić pewne sprawy.

A wy jakie aplikacje polecacie do efektywniejszej nauki?

Zobacz także:

Powrót z wakacji: 10 aplikacji podwajających twoją efektywność w biurze

Zamknij na kłódkę swoje ulubione aplikacje i skup się na nauce!

Fabrizio Ferri-Benedetti

Fabrizio Ferri-Benedetti

Editorial Guidelines