RMVB i MKV to dwa bardzo popularne rodzaje plików wideo. RMVB zapewnia dostateczną jakość obrazu wideo przy bardzo małej wielkości pliku. Jeśli szukamy lepszej jakości obrazu to wybieramy plik w formacie MKV. Zapewnia on bardzo dobry stosunek jakości obrazu wideo do wielkości pliku.

Jak odtwarzać pliki RMVB i MKV?

Lekarstwem na wszystkie kłopoty i odpowiedzią na wszystkie pytania jak oglądać filmy w formacie MKV i RMVB jest jeden program: VLC Player!

VLC Media Player odtwarzacz MKV RMVB

VLC Player to program, który łatwo poznać dzięki charakterystycznemu pomarańczowemu pachołkowi. VLC jest darmowy, szybki, nie obciąża przesadnie komputera. Z perspektywy miłośnika lub tylko posiadacza filmów zapisanych w RMV lub MKV, program VLC ma jeszcze jedną zaletę. Nie musimy pobierać i instalować żadnych innych kodeków. Działa na Windows XP, Vista i Windows 7.

VLC Player odtwarza pliki MKV i RMVB z napisami. Jeśli napisy nie załadują się automatycznie, należy otworzyć je ręcznie wchodząc do menu, wybierając Obraz -> Ścieżka napisów -> Wybierz plik.

Jak zmienić format plików RMVB i MKV?

Gdybyście jednak nie chcieli oglądać filmów w formacie MKV lub RMVB, to zawsze można taki plik przekonwertować na inny format. Najlepszym, bo darmowym i uniwersalnym, programem do konwertowania plików audio i wideo jest Format Factory.

Komentowane

 • Monique |
  29/05/12
  Monique

  VLC - mam ten programik, ale szczerze mówiąc rzadko kiedy go używam. Można też inaczej. W zwykłym WMP zainstalować paczkę kodeków. Na przykład znaną chyba wszystkich K-Lite Codec Pack. Nie jestem pewna co do formatu MKV, kiedyś też miałam problem z odtworzeniem owego formatu i w VLC bezproblemowo wszystko działało.

 • Kujawiak |
  28/02/13
  Kujawiak

  VLC i tylko VLC wszystkie inne do pięt mu nie sięgają mam już od ok 3-4 lat i sprawuje sie super jak dla mnie duża 4 z +

25/07/16
Twój awatar