Reklama

Tips & Tricks

Jak skopiować kontakty z telefonu z systemem Android na kartę SIM, kartę pamięci SD lub umieścić je w chmurze?

Jak skopiować kontakty z telefonu z systemem Android na kartę SIM, kartę pamięci SD lub umieścić je w chmurze?
Pier Francesco Piccolomini

Pier Francesco Piccolomini

  • Zaktualizowany:

Oto trzy proste i skuteczne metody, aby utworzyć kopię zapasową kontaktów z telefonów z systemem Android.

Przechowywanie swoich kontaktów jedynie w pamięci telefonu jest dość ryzykowne. Jeśli telefon zostanie uszkodzony, nie będziemy już mieli dostępu do numerów i danych naszych znajomych. Również jeśli zmienisz swój telefon, nie mając nigdzie wykonanej kopii, twoje kontakty pójdą w zapomnienie.

Właśnie dlatego tak ważne jest tworzenie regularnych kopii kontaktów. Możemy wyróżnić trzy sposoby:

  • skopiowanie danych z telefonu na kartę SIM (w przypadku zepsucia się telefonu można przywrócić książkę adresową w innym telefonie),
  • utworzenie kopii zapasowej kontaktów na karcie SD,
  • utworzenie kopii zapasowej w chmurze.

Przedstawimy zatem, jak wykorzystać każdą z metod na swoim telefonie.

Jak skopiować kontakty z telefonu na kartę SIM?

Procedura ta zapewnia duże bezpieczeństwo kontaktów, chyba że zgubimy swój telefon. Jest ona jednak bardzo przydatna dla wszystkich, którzy korzystają z więcej niż jednego telefonu z tą samą kartą SIM. Wtedy zawsze mamy aktualną książkę adresową.

Możesz wyeksportować swoje kontakty z pamięci telefonu na kartę SIM z pomocą aplikacji Copy to SIM card. Są one bardzo łatwe w użyciu i dobrze wykonują swoje zadanie.

Wystarczy pobrać i otworzyć aplikację, a w niej wybrać zakładkę Contacts on phone (Kontakty z telefonu) i zaznaczyć pole wyboru Select all (Zaznacz wszystko).

Z tak zaznaczonymi kontaktami należy kliknąć Opcje (przycisk z trzema pionowymi kropkami w prawym dolnym rogu) i wybrać pozycję Copy selected to SIM (Skopiuj wybrane kontakty na kartę SIM).

I gotowe! Teraz masz kopię książki adresowej zapisaną na karcie SIM. Nie należy jednak zapominać, że jej pamięć jest ograniczona. W zależności od rodzaju karty oraz ilości informacji zamieszczonych w naszych kontaktach można zapisać od 200 do nawet 750 kontaktów.

Eksport kontaktów na kartę SD

Aby utworzyć kopię zapasową kontaktów na karcie SD, możemy posłużyć się aplikacjami typu MyBackup.

Zainstaluj aplikację, otwórz ją i wybierz z menu New Backup, a potem wskaż, jaki typ kopii zapasowej chcesz wykonać.

Pojawi się pytanie, gdzie chcesz zapisać ową kopię. Na kolejnym ekranie wybierzesz dokładnie to, co chcesz zawrzeć w swojej kopii. Wybierz zatem Contacts (Kontakty).

W kolejnym kroku będziesz mógł nadać swojej kopii dokładną nazwę. Można zostawić domyślną, która zawiera także datę, lub nazwać ją po swojemu. Teraz już tylko wystarczy wybrać OK i kopia zapasowa jest bezpieczna na karcie SD.

Uwaga! Darmowy okres próbny aplikacji nie pozwala na przywrócenie kontaktów z kopii zapasowej. Aby to zrobić, potrzebna jest wersja Pro (dostępna do kupienia bezpośrednio w aplikacji).

Jak zapisać kopię zapasową książki adresowej w chmurze?

Najbardziej praktycznym sposobem, aby zabezpieczyć swoje kontakty, jest stworzenie kopii zapasowej w chmurze (np. na Dropboxie). W ten sposób w każdej chwili możemy ją odzyskać.

Jeśli nie korzystasz z Dropboxa, pobierz aplikację i załóż sobie darmowe konto.

Otwórz książkę telefoniczną i w Opcjach (trzy pionowe kropki w prawym dolnym rogu) wybierz Import/export (Import/eksport).

Następnie zaznacz Share visible contacts (Wyślij wybrane kontakty) i wybierz opcję dotyczącą Dropboxa.

Wystarczy jeszcze wskazać miejsce, w którym chcesz zapisać kopię zapasową, poprzez kliknięcie opcji Add (dodaj). Od teraz możesz się cieszyć swoją kopią kontaktów w chmurze. Będzie ona dostępna w każdej chwili, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Kopia zapasowa, czyli Twój najlepszy przyjaciel

Kopia zapasowa książki telefonicznej to jedna z ważniejszych rzeczy do wykonania w telefonie. Rozważ zatem plusy i minusy poszczególnych opcji i wybierz tę, która najlepiej ci odpowiada. Ważne, żeby tworzyć ją okresowo, aby była aktualna.

Zobacz także:

Pier Francesco Piccolomini

Pier Francesco Piccolomini

Najnowsze od Pier Francesco Piccolomini

Editorial Guidelines