|

Masz telefon z systemem Android? Na pewno masz na nim sporo zdjęć, filmów, wiadomości, kontaktów i wiele innych rzeczy. Co zrobić, gdy skończy się miejsce w telefonie? Jak zabezpieczyć się przed utratą danych?

Jednym z najlepszych sposobów jest stworzenie kopi zapasowych danych z telefonu na naszym komputerze. Aby zrobić to w prosty i wygodny sposób należy mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację. Umożliwia ona synchronizacje pomiędzy smartfonem, a komputerem. Niestety w przypadku telefonów z systemem Android nie jest to takie łatwe. Ze względu na dużą różnorodność modeli telefonów, nie ma jednej oficjalnej aplikacji. Jednak i na to znajdzie się sposób.

Poniżej przedstawiamy listę popularnych aplikacji, które pozwalają synchronizować wybrane modele smartfonów Android z komputerem PC:

Co to za telefon?

Nie wszystkie telefony z Androidem działają na tej samej wersji systemu. W dodatku smartfony oparte o „Zielonego robota” produkuje wielu producentów, a każdy z nich posiada własną dedykowaną aplikację do łączenia telefonu z komputerem.

Jeśli posiadasz telefon popularnej marki, jak Samsung czy LG odnalezienie odpowiedniej aplikacji powinno być proste. Często w pudełku z zakupionym telefonem znajdziesz płytę z odpowiednim oprogramowaniem lub chociażby link do jej pobrania. Aplikacje powinny być też dostępne na stronie internetowej producenta telefonu. Pod warunkiem, że producent taką stronę w ogóle posiada. To ważne by wiedzieć kto jest producentem Twojego telefonu.

Samsung Kies

Samsung Kies to oficjalna aplikacja do synchronizacji telefonów Samsung z systemem Android. Działa z wszystkimi popularnymi modelami jak Samsung Glaaxy S, Galaxy S2, S3, S4, Galaxy Ace, czy Samsung Galaxy Mini.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji Samsung Kies, podłączamy nasz telefon do komputera przy pomocy kabla USB. Aplikacja pozwala nam na przesyłanie muzyki, zdjęć, filmów i innych plików z i do telefonu komórkowego. Ponadto Samsung Kies umożliwia stworzenie kopii zapasowych najważniejszych danych. Dzięki aplikacji z łatwością zarchiwizujemy nasze kalendarze, wiadomości SMS, notatki oraz wiele innych cennych informacji.

Dodatkową ważną funkcją programu Samsung Kies jest możliwość aktualizacji systemu Android na wybranych telefonach Samsung.  Jeśli Twój telefon nie wykrywa samodzielnie aktualizacji, spróbuj skorzystać z tej aplikacji.

Kies Air

Kies Air to odmiana aplikacji Samsung Kies, która pozwala na synchronizacje naszego telefonu, bądź tabletu z systemem Android poprzez WiFi. Korzystając z Kies Air nie musimy używać przewodu USB.

Aby synchronizować dane pomiędzy komputerem, a telefonem wystarczy, że urządzenia są w tej samej sieci WiFi. Uruchamiamy aplikację kies Air i kopiujemy wygenerowany przez aplikację kod do przeglądarki internetowej. Od tego momentu możemy przesyłać bezprzewodowo zdjęcia, klipy wideo, muzykę i wiele innych.

LG PC Suite

LG PC Suite to oficjalna aplikacja LG do zarządzania i synchronizacji PC z urządzeniami mobilnymi tego producenta. Program ten jest bardzo prosty w użyciu. LG PC Suite pozwala na łatwe kopiowanie wszystkiego z naszych smartfonów i tabletów.

Dużym plusem aplikacji jest rozbudowany i przejrzysty samouczek. LG PC Suite przy pierwszym uruchomieniu pokazuje, krok po kroku, jak wykonywać poszczególne czynności.  Sam program jest bardzo dobrze zorganizowany, wszystkie elementy są na swoim miejscu. Korzystanie z aplikacji jest logiczne i w dużym stopniu ułatwia zarządzanie danymi zgromadzonymi w naszym telefonie.

HTC Sync

HTC Sync to rozwiązanie pozwalające na łatwą synchronizacje telefonów HTC. Program współpracuje z takimi urządzeniami jak HTC Sensation, EVO, Wildfire, Desire, Desire S,Z, One X i wieloma innymi modelami wyprodukowanymi przez tę firmę.

Interfejs HTC Sync jest bardzo intuicyjny. Aplikacja znacząco ułatwia synchronizację danych między telefonem, a komputerem. Wszystkie treści, które kopiujemy pomiędzy urządzeniami podzielone są na kategorie. Znajdziemy więc oddzielne miejsce na kontakty, notatki, kalendarze, zdjęcia czy muzykę. Możemy wybrać jedną lub kilka kategorii, które w danym momencie mają być synchronizowane. HTC Sync jest naprawdę prosty w obsłudze.

Z jakiej aplikacji do synchronizacji telefonu z systemem Android korzystacie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Artykuł przetłumaczony z angielskiej wersji Softonic.

Komentowane

18/04/14
Twój awatar