Reklama

Artykuł

10 aplikacji które musisz mieć na swoim Nexusie 5

10 aplikacji które musisz mieć na swoim Nexusie 5
Fabrizio Ferri-Benedetti

Fabrizio Ferri-Benedetti

  • Zaktualizowany:

Google Nexus 5 to najgorętszy telefon z systemem Android w ostatnich tygodniach. Czysty Android 4.4 KitKat, pozbawiony jest dodatkowych funkcji jakie dodają producenci smartfonów. Warto więc zaraz po pierwszym uruchomieniu zainstalować kilka podstawowych aplikacji. Wierzymy, że Google N5 będzie hitem na miarę Nexus 4. Jeśli macie go już w swoich rękach, to koniecznie spójrzcie na te aplikacje.

Trigger: telefon bardziej smart

Nexus 5 wyposażony jest w wiele różnorodnych czujników. Dzięki tej aplikacji możemy zautomatyzować niektóre czynności. Zamiast ręcznie wyłączyć WiFi, czy zmienić ustawienpolecenia. Na przykład po opuszczeniu domu automatycznie nasz telefon wyłączy WiFi i przejdzie w tryb wibracji.

SuperBeam: wysyłanie plików z prędkością światła

Superbeam pozwala na szybkie przesyłanie plików przy wykorzystaniu WiFi Direct. Dwa telefony możemy sparować ze sobą dzięki kodom QR lub łączności NFC. W ten sposób bez większych problemów udostępnimy nawet potężne pliki.

uTorrent: pobieraj pliki bezpośrednio na Google Nexus

Pobieranie plików na komputer i przerzucanie ich następnie na telefon ma coraz mniej sensu. Dzięki aplikacji uTorrent na Androida możecie pobierać pliki torrent bezpośrednio na wasz smartfon Nexus 5. A wszystko to wygodnie, siedząc na kanapie.

AirDroid: Zarządzaj i twórz kopie zapasowe

Jeśli już musicie połączyć swój komputer z telefonem, to zróbcie to bezprzewodowo i przy wykorzystaniu przeglądarki. Ta aplikacja pozwala na wygodne zarządzanie telefonem, jak i tworzenie i przywracanie kopii zapasowych z poziomu komputera.

DashClock Widget: Wszystko czego potrzebujesz na ekranie blokady

Dzięki tej aplikacji wszystkie niezbędne informacje pojawią się na zablokowanym ekranie. Bez odblokowywania telefonu zobaczymy stan baterii, liczbę nieprzeczytanych wiadomości, czy czas potrzebny na dojazd do domu. Możliwości programu są tak duże, że powinien on być częścią systemu Android.

Viber: darmowe rozmowy audio i wideo

Zapewne jesteście fanami takich komunikatorów jak WhatsApp lub BBM? Warto jednak spróbować czegoś innego. Viber oferuje także rozmowy głosowe, a od niedawna także wideorozmowy. Jeśli więc chcecie nie tylko popisać ze znajomymi, ale też ich zobaczyć to właśnie jest ku temu okazja!

Camera Zoom FX: aparat dla profesjonalisty

Domyślna aplikacja aparatu nie jest najwyższych lotów. W dodatku sam aparat w nowym Nexusie 5 nie zachwyca. Jeśli chcecie mieć pewność, że wasze zdjęcia będą najwyższej jakości, skorzystajcie z Camera Zoom FX. To bardzo przydatne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie i edycję wspaniałych zdjęć.

Nova Launcher: nowy ekran główny

Większy ekran, to więcej miejsca na ikony i możliwość większej personalizacji. Jeśli nie spodobał wam się ekran główny dostępny w Android 4.4, możecie go zmodyfikować dzięki tej darmowej aplikacji.

MX Player: odtwarzaj filmy w HD

Nexus 5 posiada ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, czyli Full HD. Dzięki tej aplikacji będziecie mogli wygodnie oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości bez żadnego zacinania. To przydatny odtwarzacz multimedialny, który z powodzeniem może zastąpić VLC dla Android.

Power Toggles: szybkie włączanie i wyłączanie funkcji

Najlepszy sposób na oszczędzanie baterii? Wyłączanie czujników i anten gdy ich nie potrzebujemy. System Android posiada do tego proste menu w powiadomieniach oraz dedykowany widget. Jednak to rozwiązanie jest bardziej zaawansowane i jeszcze szybsze. Potrzebujecie łatwego zarządzania opcjami telefonu? Skorzystajcie z Power Toggles

Podstawowy niezbędnik

To tylko kilka aplikacji, które uważamy za niezbędne przy zakupie nowego telefonu. Jeśli już wcześniej korzystaliście z systemu Android zapewne macie inne programy, które są dla was przydatne. Podzielcie się z nimi w komentarzach.

Jakie aplikacje z Google Play za niezbędne w najnowszym Nexus 5?

Fabrizio Ferri-Benedetti

Fabrizio Ferri-Benedetti

Editorial Guidelines