Reklama

Facebook – wszystko, co chcielibyście wiedzieć

Facebook – wszystko, co chcielibyście wiedzieć

Facebook to największy serwis społecznościowy na świecie. Rozrósł się nie tylko do gigantycznych rozmiarów, jeśli chodzi o liczbę osób z niego korzystających, ale także pod względem dziesiątek różnego typu funkcji i możliwości, jakie nam daje. Jest tego tak wiele, że przygotowaliśmy serię poradników i tutoriali, dzięki którym dowiecie się ciekawych i ważnych rzeczy, przydatnych dla każdego użytkownika Facebooka. Poczynając od założenia konta na Facebooku, kończąc na jego usunięciu. Od dodawania zdjęć do albumów po wyświetlanie odpowiednich treści na osi czasu. Od porad w sprawie ustawień prywatności, po informacje, dlaczego Facebook czyta nawet te posty, których nie publikujemy.

Facebook dla początkujących

Jesteś absolutnie początkujący? Masz konto na Naszej Klasie, ale nie na Facebooku? Oto poradnik, krok po kroku, jak założyć konto w największym  serwisie społecznościowym na świecie:

Dostosuj Facebooka do swoich potrzeb

Facebook potrafi wiele, bardzo wiele. Możemy dodawać fotki, tworzyć albumy, oznaczać ludzi, dzielić się wiadomościami, które są widoczne w naszym strumieniu wiadomości oraz na osi czasu. Serwis wprowadza też, tak zwany Socjogram… Jak się w tym nie pogubić? Jest tylko jeden pewny sposób. Trzeba czytać poradniki Softonic! Oto seria tutoriali i sztuczek w jaki sposób okiełznać wszechmocnego Fejsa.

Wszystko o Osi Czasu

oś czasu na facebookuWprowadzenie osi czasu na Facebooku wywołało wiele kontrowersji. Czym ona się różni od strumienia aktualizacji na naszej tablicy? Co się pojawia na osi czasu, a co nie? Jak ją skonfigurować? Dzięki naszym poradnikom poznacie sztuczki i kruczki osi czasu. Nie będzie ona miała już przed Wami żadnych tajemnic.

Emotikonki, naklejki i inne fajne rzeczy na Fejsa

facebook smileys

Czym byłyby komunikatory bez emotikonek? Niczym! Skoro na Fejsie możemy rozmawiać ze znajomymi na czacie, możemy także używać i emotikon. Na tym nie koniec. Facebook umożliwia, zgodnie z najnowszą modą, wysyłanie podczas rozmowy także naklejek. Jest ich niezwykle dużo, ale w naszym artykule zobaczycie jak na dłoni wszystkie najważniejsze naklejki na Facebooka. Gdyby i tego było Wam mało, radzimy, jak stworzyć śmieszny komiks i podzielić się nim ze znajomymi na Facebooku właśnie.

Facebook na telefon, smartfon i tablet

fb home

Facebook jest z nami wszędzie! Przede wszystkim dlatego, że mamy go zawsze przy sobie w telefonie. Nie ważne jaki to jest telefon – prosta komórka z java, smartfon z Androidem, iOS czy Windows Phone. Nie istotne, czy to tablet z małym czy dużym ekranem. I choć Facebooka możemy mieć wszędzie, to z czasem może nam to zbrzydnąć. Radzimy więc, na przykład, jak wyłączyć powiadomienia lub chronić nasze uszy i portfele przed filmikami, które same zaczynają się odtwarzać. Opowiadamy też, czym jest rewolucyjny program Facebook Home.

Prywatność na Facebooku

Facebook ustawienia prywatności

Prywatność na Facebooku to temat wielokrotnie poruszany i nadal kontrowersyjny. Koniecznie trzeba przejrzeć nasze ustawienia prywatności, aby upewnić się, że dostęp do naszych zdjęć i postów mają tylko zaufane osoby. Facebook cały czas się zmienia, powstają nowe narzędzia i możliwości, a co za tym idzie, również pewne zagrożenia. Warto dowiedzieć się więc, czym jest Socjogram i czy jest się czego bać, czy jest się z czego cieszyć? Do tego polecamy sprawdzić sposób na zdalne wylogowanie się z Facebooka oraz poznać uniwersalne zasady, które ustrzegą nas przed oszustami na Fejsie.

Kontrowersyjne opinie o Facebooku

Facebook: nie lubię - dislike

Nie wszyscy lubimy Facebooka. Nie ze wszystkimi jego ruchami się zgadzamy. Sami także popełniamy błędy korzystając z niego. Oto kilka słów krytyki, oto łyżka dziegciu w beczce miodu.

Jak usunąć … z Facebooka?

jak usunąć Facebooka

Dość narzekania. Czas na działanie. Nie podoba się Wam Facebook? W takim razie podpowiadamy, jak usunąć konto na Facebooku. Okazuje się, że nie jest to takie proste, dlatego przygotowaliśmy całą serię artykułów “jak usunąć coś z Facebooka”.

Jest jeszcze coś, co chcielibyście wiedzieć o Facebooku?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama