Reklama

Artykuł

Nowy tablet Android: użyj go do komunikacji z najbliższymi

Nowy tablet Android: użyj go do komunikacji z najbliższymi
Daniel Barranger

Daniel Barranger

  • Zaktualizowany:

Twój tablet z systemem Android ma olbrzymie możliwości. Podpowiadamy, jak je w pełni wykorzystać. W kolejnym odcinku naszego cyklu przedstawiamy, jak wykorzystać go do rozmawiania z bliskimi.

Tablet możemy wykorzystać do wielu rzeczy. Za jego pomocą możemy odtwarzać muzykę, zorganizować swoją pracę lub przekształcić go w album fotograficzny.

Jednak jednym z najczęstszych sposobów wykorzystania tabletu jest komunikacja. Urządzenia mobilne znacząco ją ułatwiły poprzez chaty, wideorozmowy, czy po prostu wysyłanie e-maili.

Niestety na tabletach nie wszystkie aplikacje działają poprawnie, bo wymagają karty SIM lub nie prezentują się odpowiednio dobrze estetycznie. Uruchomienie WhatsApp, Viber czy Telegram wymaga sporych kombinacji. Na szczęście jest wiele aplikacji, które są proste w obsłudze i wyglądają rewelacyjnie na tabletach.

Nie wiesz, czy Twój tablet ma zainstalowanego Androida? Przeczytaj nasz artykuł, w którym wyjaśniamy, jak rozpoznać system operacyjny Twojego tabletu!

Skype: wideorozmowy ze wszystkimi

Tego komunikatora nie może zabraknąć na żadnym tablecie. Skype dostępny jest nie tylko na PC, ale też Mac, iPhone, BlackBerry i właśnie Android.  W wersji na tablety Skype działa dobrze i pozwala komunikować się zarówno z innymi użytkownikami aplikacji, jak i dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Aby korzystać ze Skype wystarczy konto Microsoft, lub wcześniej utworzony profil. Skype jest po prostu niezbędny!

Pobierz Skype dla Android

Facebook Messenger: czaruj na najpopularniejszej społecznościówce

Jeśli korzystacie z najpopularniejszego serwisu społecznościowego, jakim jest Facebook, to najszybszym sposobem na komunikację z mnóstwem znajomych będzie właśnie oficjalna aplikacja Facebooka. Każdy, kto ma smartfona, najczęściej ma też zainstalowanego Messengera. Dzięki temu możecie być w stałym kontakcie i oszczędzać na klasycznych SMSach.

Można korzystać z klasycznej aplikacji Facebooka, ale to Facebook Messenger został tak zaprojektowany, aby najłatwiej było pisać i odbierać wiadomości także na tablecie.

Pobierz Facebook Messenger dla Android

Zello PTT Walkie-Talkie: głosowe komunikaty

Innym sposobem na komunikację jest Zello PTT. Aplikacja ta jest czymś na wzór tradycyjnego walkie-talkie. Program dostępny jest na wszystkie platformy, więc możemy rozmawiać praktycznie z każdym kto założy tam swoje darmowe konto. Wystarczy przytrzymać przycisk na środku ekranu i coś powiedzieć. Druga osoba usłyszy nas na żywo, tak jak w walkie-talkie lub otrzyma wiadomość głosową, gdy akurat nie będzie dostępna.

Pobierz Zello PTT Walkie-Talkie dla Android

Hangouts: rozmowy za pośrednictwem Google

Aplikacja ta ma jedną niekwestionowaną zaletę. Do komunikacji wymaga użytkowania konta Google, które każdy posiadacz tabletu z Androidem powinien mieć. Dodatkowo Hangouts domyślenie zainstalowany jest na urządzeniach z systemem od wersji 4.X. Możemy czatować, przeprowadzać wideorozmowy, przesyłać zdjęcia z osobami korzystającymi z iPhone’a, smartfona z Androidem, czy komputera. W jednej wideokonferencji możemy rozmawiać nawet z 10 osobami jednocześnie.

Pobierz Hangouts dla Android

1000 sposobów na korzystanie z jednego urządzenia

W tej części naszego cyklu przedstawiliśmy praktycznie wszystkie najciekawsze aplikacje do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Jedyne co należy zrobić, to zainstalować te aplikacje.

W 10 wydanych już częściach naszego poradnika pokazaliśmy wam jak można wykorzystać potencjał drzemiący w tablecie z systemem Android. Jednak sposobów na użycie tego urządzenia jest jeszcze więcej. Wszystko zależy od tego co chcemy zrobić i czy znajdziemy odpowiednie aplikacje. Czytajcie nasze artykuły i przeglądajcie nasze recenzje, aby znaleźć programy i gry dla siebie.

Zobacz też Nowy tablet Android: zamień go w cyfrowy fotoalbum

Daniel Barranger

Daniel Barranger

Najnowsze od Daniel Barranger

Editorial Guidelines