Jak ustawić Oś czasu na FacebookuW poprzednim wpisie prezentowałem jak ustawić Oś czasu na Facebooku. Post ten cieszył się dużym zainteresowaniem i w komentarzach podzieliliście się swoimi wątpliwościami dotyczącymi tego jak korzystać z Osi czasu. W związku z tym, dziś chciałbym Wam zaprezentować kilka funkcji, które mogą się Wam przydać w codziennych zmaganiach z tym nowym profilem na Facebooku. Jak już wiecie, nie da się go usunąć, więc pozostaje się z nim oswoić. Oto kilka przydatnych sztuczek i trików, które pozwolą wam spersonalizować Oś czasu na Facebooku.

Jak przejść do konkretnego momentu na Osi czasu?

Standardowo Oś czasu nie wyświetla wszystkich naszych aktywności na Facebooku. Przewijając w dół, nie zawsze zobaczymy każdy z dodanych przez nas postów, zdjęć itd. Aby zobaczyć pełną zawartość osi czasu, należy na liście po prawej stronie wybrać rok, a następnie miesiąc. Wyświetli się wtedy cała zawartość Osi czasu dla danego miesiąca. Kolejne i poprzednie miesiące możemy wybierać klikając na wspomnianej wyżej liście lub bezpośrednio na osi czasu.

Przejdż do miesiąca

Jak dodać aktywność bezpośrednio na Osi czasu?

Aktywności, których brakuje na naszej osi czasu, standardowo dodajemy za pomocą menu na górze strony. Musimy wtedy określić datę wydarzenia i podać wszystkie szczegóły. Jest na to prosty sposób. Kiedy przeglądamy akurat zawartość miesiąca w którym chcemy coś dodać, musimy przesunąć myszką nad linią czasu. Pojawi się wtedy krzyżyk. Kliknięcie w tym miejscu otworzy menu dodawania zdarzeń do Osi czasu. Nie będziemy musieli już wybierać czasu, gdyż zostanie on automatycznie dostosowany do miejsca na Osi, w którym kliknęliśmy.

Jak dodać wydarzenie na Osi czasu?

Jak edytować pola "ulubione"?

Zaraz pod naszym zdjęciem tła znajduje się pole "Ulubione". Wyświetla ono liczbę naszych znajomych, zdjęcia, mapę, kliknięcia "Lubię to" oraz inne elementy. Możemy edytować zawartość tego pola. W tym celu należy kliknąć mały trójkącik po prawej stronie (strzałka nr 1 na obrazku poniżej). Następnie mamy możliwość zamieniania miejscami poszczególnych kafelków (strzałka nr 2 na obrazku poniżej) oraz dodawania nowych (strzałka nr 3 na obrazku poniżej).

Jak edytować ulubione?

Jak zmienić pozycję zdjęcia wyświetlanego na Osi czasu?

Zdjęcia wyświetlane na Osi czasu nie pokazują się w całości. Są one kadrowane do rozmiarów okna, w którym są aktualnie wyświetlane. W większości przypadków wygląda to dobrze, ale czasem widać tylko brodę osoby lub zdjęcie jest w dziwnie przesunięte. Tak nie musi być. Wystarczy kliknąć mały długopis w prawym, górnym rogu okna ze zdjęciem i wybrać opcję Zmień pozycję zdjęcia. Można teraz dowolnie przesuwać zdjęcie wewnątrz ramki. Kiedy już znajdziesz odpowiedni kadr, trzeba kliknąć Zapisz i gotowe.

Jak zmienić pozycję zdjęcia na Osi czasu?

Jak ukryć pasek boczny ?

Pasek boczny, wyświetlający listę osób obecnych na czacie i strumień aktywności znajomych nie wszystkim się podoba i przede wszystkim zajmuje miejsce na ekranie. Na szczęście można go ukryć, klikając w odpowiedni przycisk w prawym dolnym rogu paska.

Jak ukryć pasek boczny na Facebooku?Aby przywrócić pasek boczny, należy kliknąć prostokąt z napisem Czat. Pasek powróci wtedy na swoje miejsce.

Jak przywrócić Pasek boczny na Facebooku?Jak ukryć reklamy?

Po schowaniu paska bocznego reklamy stają się bardziej widoczne i możecie mieć ochotę je ukryć. Aby pozbyć się reklam Facebooka, wystarczy przesunąć kursor myszy nad daną reklamą, pojawi się wtedy znaczek X. Jego naciśnięcie otwiera menu, które pozwala ukryć pojedynczą reklamę lub wszystkie reklamy tego reklamodawcy. W kolejnym kroku musimy jeszcze podać powód usunięcia danej reklamy i gotowe.

Jak usunąć reklamy na Facebooku?

Znacie jeszcze jakieś ciekawe opcje Osi czasu na Facebooku? A może chcecie wiedzieć jak coś zrobić? Piszcie w komentarzach.

Komentowane

 • Ania |
  28/06/12
  Ania

  na jednym komputerze lista znajomych dostępnych na czacie jest na stałe zamontowana w panelu bocznym po prawej stronie ekranu pod listą aktywności znajomych, a na drugim jest tylko możliwość rozwinięcia listy, jak to ustawić, żeby ta lista była tam wyświetlana na stałe?

 • Małgorzata |
  01/07/12
  Małgorzata

  Jak odzyskać pasek aktywności znajomych (nie czat) okienko z górnego rogu, na którym wyświetlały się bieżące "działania" osób bądź stron, samo mi znikło i nie wiem jak to odzyskać?

 • karolcia |
  02/07/12
  karolcia

  hej mam pytanie jak ustawić aby moja data urodzenia pokazała sie na profilu w osi czasu ?

 • Dorcia |
  06/07/12
  Dorcia

  Witam, chciałam zapytać, wstawiłam do profilu pewną "sentencje" (zdjęcie) po czym je usunęłam. moje pytanie brzmi dlaczego z mojego profilu zniknęła a z moich znajomych nie skoro je usunęłam?

 • kamila |
  09/07/12
  kamila

  chciala bym aby wyswietlaly mi sie ostatnie przegladane profile osob prze ze mnie czy jest to mozliwe?

 • Anna |
  11/07/12
  Anna

  mam problem z aplikacjami typu gra w prawde, scharakteryzuj twoich znajomych jak udzielam odpowiedzi o znajomych to wyświetla sie na ich tablicy a odpowiedzi znajomych nie wyświetlają się na mojej tylko są w tej aplikacji proszę o pomoc dlaczego nie wyświetlają się odpowiedzi na mojej osi ?

 • Daro |
  11/07/12
  Daro

  Ktoś z moich znajomych ustawił mnie - niezgodnie z prawdą - jako członka swojej rodziny. Co ciekawe, ja tego nie widzę. Widzą to natomiast wszyscy nieznajomi tej osoby, przeglądając jej profil (oś czasu) jako publiczny. Jak to w ogóle możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Karolina |
  11/07/12
  Karolina

  Witam :) Mam mały problem. Nie widzę na faceboku czatu. Jest tylko białe pole. Nawet nie ma napisu '' czat '' jak w instrukcji powyżej. Nie mogę odczytać powiadomień. Nie mam pojęcia co się dzieje i jak to naprawić. Proszę o pomoc. ;)

 • Agnieszka |
  15/07/12
  Agnieszka

  A jak usunąć tą mapę? Albo chociaż zablokować jej widoczność dla nieznajomych?

 • Piotrek |
  15/07/12
  Piotrek

  Jak ustawić żeby zmiana zdjęcia profilowego nie pokazywała się na tablicach znajomych?

  Fejsa używam raczej dla mniej poważnych celów, zmieniam zdjęcia profilowe odpowiednio do nastroju albo jak mi się znudzi stare ale nie widzę potrzeby żeby zawsze wyświetlał się prawie pełnych rozmiarów u wszystkich…

 • veronika |
  15/07/12
  veronika

  witam. jak mogę usunąć zdjęcie z osi czasu, które wstawiłam wcześniej przed tym aktualnym ?

 • Paweł Softonic |
  16/07/12
  Paweł Softonic

  @Karolina: zainstaluj do swojej przeglądarki najnowszą wersję dodatku Adobe Flash. @Agnieszka: Aby usunąć mapę ze swojej osi czasu, należy otworzyć swój profil i kliknąć w strzałkę, która znajduje się w kafelkach obok map. Następnie trzeba najechać wskaźnikiem myszki na mapę. W jej prawym, górnym rogu pojawi się rysunek ołówka. Należy go kliknąć i wybrać jedną z opcji - mapę można zastąpić innym "kafelkiem" lub całkowicie ją usunąć. @Piotrek - po wgraniu zdjęcia z dysku twardego możesz je zamieścić na swoim profilu klikając w przycisk "Zamieść zdjęcia". Zamiast tego, kliknij najpierw w przycisk "Znajomi", który znajduje się tuz obok. Rozwinie się lista na której możesz wybrać kto zobaczy Twoje zdjęcie. Na wszelki wypadek możesz wybrać opcję "Tylko ja" lub "Ustawienia niestandardowe", wtedy sam będziesz mógł ustalić kto zobaczy Twoje zdjęcie. @veronika: - wystarczy wejść do albumu w którym znajduje się zdjęcie i kliknąć w "Edytuj album". Wyświetli się lista wszystkich zdjęć. Należy najechać myszką na obraz, który chcemy usunąć i kliknij w strzałkę, która pojawi się w górnym, prawym rogu obrazka. Kliknij w nią i wybierz z listy "Usuń to zdjęcie" - wtedy usuniesz je całkowicie z profilu. Jeśli chcesz je tylko ukryć, wejdź do albumu w którym jest to zdjęcie. Następnie, kliknij w nie i wybierz opcję edytuj. Wtedy będziesz mogła zmienić opcje wyświetlania - albo ustawić je jako widoczne tylko dla siebie lub widoczne dla określonej przez Ciebie grupy osób.

 • Aneta |
  16/07/12
  Aneta

  Mam ten sam problem co Anna. Jeśli chcę odkryć odp wyskakuje tylko "Array" i tyle.można coś z tym zrobić?

 • Adrian |
  17/07/12
  Adrian

  Witam :) czy ktoś wie czy da się ustawić muzykę w tle na fb ?

 • Iza |
  17/07/12
  Iza

  Witam, od wczoraj mam problem z paskiem bocznym na fb. Już sama nie wiem co co zrobiłam. z boku, po prawej stronie normalnie pokazywał mi się pasek aktywności znajomych podzielony na pół z czatem. ale od wczoraj od wieczora konkretnie pasek aktywności znajomych się nie pokazuje, pokazuje się sam czat :( nie mam tego jak zmniejszyć bo nie ma tej górnej linii żeby przeciągnąć w dół i dopasować rozmiar :( Pytałam znajomych ale nikt nie potrafi przywrócić tego do stanu poprzedniego, wygląda to po prostu tak jakby linia dzieląca aktywność i czat całkowicie zniknęła ... Może jakoś mi pomożecie bo sama z pewnością sobie z tym nie poradzę. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

 • Anna |
  17/07/12
  Anna

  Chciałabym sie dowiedziec jak zobaczyc czy utworzyłam reklame ? Jak tak to jak moge ją usunac.

 • Anna |
  18/07/12
  Anna

  Witam mam problem ,po prawej stronie znikł mi cały pasek ..ten gdzie są aktualnosci i gdzie jest pokazywany czat..co zrobić zeby on powrócił na swoje miejsce. Po lewej stronie nie widać również czatu ..nie ukryłam paska ,po prostu znikł ..ratunku proszę

 • Lenka |
  19/07/12
  Lenka

  Założyłam fanpage. Wpisałam że jest to moje miejsce pracy. Niestety nikt inny z mojej ekipy nie moze tego zrobic. Do tego fanpage'a nie mozna znaleźć w wyszukiwarce mimo ze sprawdzalam iz jest on dostepny. o co chodzi?:(

 • pawel.kanski |
  19/07/12
  pawel.kanski

  @Lenka: aby fanpejdż stał się "pełnoprawnym" fanpejdżem musi miec oc najmniej 25 fanów. Upewnij się, że Twój ma :)

 • pawel.kanski |
  19/07/12
  pawel.kanski

  @Anna: reklamy nie są darmowe, tak więc jeśli utworzyłaś reklamę to na pewno za nią zapłaciłaś :). Jeśli czat nie wyświetla Ci się po prawej stronie, upewnij się, że masz zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash. Być może jej brak powoduje kłopoty z wyświetlaniem czatu.

 • Gosia |
  21/07/12
  Gosia

  problem z czatem na facebooku Brak mozliwosci przejscia z trybu online na offline brak ikonki (zebate kolo)ktora zawsze byla w dolnym rogu okna czatu Prosze o pomoc

 • kaja |
  22/07/12
  kaja

  dlaczego mi sie wgl nie wyswietlaja zdjecia ani obrazki ani na osi czasu ani na stronie głównej??;//

 • W...enia |
  26/07/12
  W...enia

  Niestety po nacisnieciu na FB "Czat"pasek boczny się nie pokazuje tak jak powinien tylko wyświetla się mała lista i miga co jest uciążliwe dla oczów.

 • Ada |
  26/07/12
  Ada

  Witam, mam problem, od wczoraj wrócił mi stary czat na facebooku i nie mam możliwości przywrócenia znowu nowego czata. Nie mam ikonki (ukryj pasek boczny, wszystko znikneło), co mam zrobic w takiej sytuacji? prosze o pomoc

 • Ada |
  26/07/12
  Ada

  Dodam, że używam google chrome i mam zaktualizowaną wersję Adobe Flash

 • Patrycja |
  26/07/12
  Patrycja

  miałam czat po prawej stronie odrazu przy prawej ściacnie monitora, był on tak jakby złączony.. teraz mam tylko na dole ten czat i jak na niego klikne to wyskakuje, ale z 3 cm od tej ścianki monitora, jak na to zaradzić ?

 • Anna |
  27/07/12
  Anna

  Witam serdecznie, jak mogę (i czy) ustawić zdjęcie które będzie wyświetlało się na osi czasu jako zdjęcie zakładki "zdjęcia". Standardowo pojawia się tam ostatnio dodane, ale co jeśli chciałabym by było tam zawsze jedno i to samo?

 • Krzysiek |
  28/07/12
  Krzysiek

  Co zrobić, gdy liczba znajomych nie odpowiada liczbie faktycznej. Chodzi o to, że liczba się nie zmniejsza w momencie, gdy ktoś za znajomych usunie konto na fb.

 • Karolina |
  28/07/12
  Karolina

  Witam. Mam swoją strone na facebooku. Brakuje mi tego, że gdy jestem zalokowana jako administartor tej strony, nie mam wyszukiwarki (biały pasek na górze, można tam wpisać i wyszukać wszytko na facebooku). Moge ją jakoś włączyć?

 • Seb |
  28/07/12
  Seb

  Witam kiedy zakładałem stronę na fb ustawiłem ją tak, że po wejściu pokazują się informację. Obecnie chcę aby pokazywała się oś czasu, jak to zrobić ?

 • kamson |
  29/07/12
  kamson

  Jak upublicznic wyadrzenia w których brałem udział lub wezmę. W pozycji ulubione pod zdjęciem w tle nikt z moich znajomych tego nie widzi,tylko ja.

 • Aneta |
  01/08/12
  Aneta

  Moi znajomi nie widzą mojej osi czasu. Co mam zrobić żeby to zmienić.?

 • Anka |
  01/08/12
  Anka

  odkąd mam oś czasu (chociaż nie wiem jakim cudem się wzięła ma moim fb )nie widzę aktywnych znajomych Co mogłabym z tym zrobić ?

 • Ola |
  02/08/12
  Ola

  Nie korzystam z osi czasu - czy ma to jakiś związek ze zniknięciem wszelakich zdjęć , obrazków , teledysków itp. z mojego profilu jak i WSZYSTKICH znajomych .Widze jedynie tekst. Tak już od 3 dni ,proszę o pomoc ;)

 • Majka |
  05/08/12
  Majka

  Mam problem, gdyż zniknął mi pasek boczny z fb i nie mam możliwości go przywrócić ponieważ przy awatarach osób widocznych po lewej stronie nie ma ikonki za pomocą której się ten pasek przywraca. Wydaje mi się, że moje ustawienia jakby wróciły do starych ustawień czatu fb. Jak to zmienić?

 • Robert Wojno PL |
  08/08/12
  Robert Wojno PL

  @Majka i Ola
  To nie jest normalne zachowanie Facebooka, ale słyszałem, ze czasem ludzie tak maja. Niestety nie idzie tego zmienić. Po jakimś czasie sytuacja powinna wrócić do normy - to błąd Facebooka i trzeba czekać, aż oni to znajdą i naprawią.
  @Anka
  A widzisz pasek z aktywnością znajomych i ich lista po prawej stronie ekranu.
  @Aneta
  Najprawdopodobniej nie kliknęłaś opcji udostępnienia Osi czasu, musisz gdzieś być tai przycisk na górze okna Osi czasu. Początkowo Oś czasu jest widoczna tylko dla Ciebie, abyś mogła ją skonfigurować przed pokazaniem znajomym.
  @kamson
  Musisz wybrać odpowiednią opcję przy danej aktywności w Dzienniku aktywności.

 • AxlRose |
  09/08/12
  AxlRose

  Witaj,

  jak ukryc swoje wlasne komentarze pod aktywosciami znajomych, tak aby moi pozostali znajomi nie widzieli co i gdzie komentuje?

  pozdrawiam

 • Natka |
  10/08/12
  Natka

  Jak zmienić wiek na fb ?

 • A. |
  11/08/12
  A.

  kiedyś było "edytuj opcje" na dole i można było zaznaczyć co ma się ukrywać, teraz w osi czasu tego nie ma :/ chciałem by nie wyświetlały się wydarzenia do których dołączam ( nie wyświetlają się na mojej osi, ale są widoczne dla innych o_O )

 • Gosia |
  11/08/12
  Gosia

  Ja mam problem z tym paskiem aktywności na moim profilu i osi czasu, ponieważ nie mam go w ogólne, musiałam go jakoś usunąć..... Pusto jakoś mi bez niego i jak go z powrotem odzyskać. ?

 • marta |
  13/08/12
  marta

  witam moze ktos mi odpowie na moje pytanie.

  ze swojego konta na fejsie obserwowalam osobe ktora niestety nie nalezy do moich znajomych a podobal mi sie jej styl ubioru, niestety pod koniec lipca zdjecia przestaly sie ukazywac na jej tablicy . ma tylko "folder"- nowo dodani znajomi oraz klikniecia lubie to. o co chodzi? jestem na sto procent pewna ze dodaje kolejne zdjecia ze stylizacjami a ja ich nie widze.prosze o wyjasnienie oraz jak moge ja sama takie cosustawic. z gory dziekuje.

 • Anka |
  13/08/12
  Anka

  Mam pytanie dlaczego jak zrobie wyświetl jako i wpisze imię kogoś z listy znajomych to niektórzy widzą tą "ramkę" z moimi kliknięciami lubie to(filmy muzyka itp.) na mojej osi czasu tuż pod listą znajomych a u niektórych się to nie wyświetla?????

 • Em |
  14/08/12
  Em

  Czy na osi czasu da się stawić muzykę która odtwarza się w tle, tak jak na przykład na tumblr?

 • Edyta |
  15/08/12
  Edyta

  Na osi czasu nie pojawia mi się data urodzenia, szkoła do której chodze.. Co zrobić aby te informacje pojawiły się z powrotem na osi czasu?

 • Ania |
  17/08/12
  Ania

  Witam, Jak mogę(i czy) ustawić zdjęcie, które wyświetla się na osi czasu jako ''okładka'' zakładki zdjęcia. Standardowo wyświetla się tam ostatnio dodane - czy mogę ustawić inne ??

  Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 • Ania |
  17/08/12
  Ania

  Witam,

  Jak mogę(i czy) ustawić zdjęcie, które wyświetla się na osi czasu jako ''okładka'' zakładki zdjęcia. Standardowo wyświetla się tam ostatnio dodane - czy mogę ustawić inne ??

  Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 • iks |
  17/08/12
  iks

  Dlaczego osobnicy myśleć mają o szczególnych udogodnieniach ? Ludzie niezwykle przyzwyczajają się do stabilności. każda zmiana wywołuje strach. człowiek w obliczu nowości wygląda jak ciężko przestraszone zwierzę, które ktoś odważny podprowadza, aby się zapoznało z nowym obiektem. właśnie ... ktoś odważny ... ale wyobraź sobie, co ludzie zrobią dla ciebie gdy ich już tam doprowadzisz ? smutne to, że tak łatwo jest na tym zarabiać. dalszego powodzenia

 • aga |
  19/08/12
  aga

  hej mam pytanie dlaczego nie mogę widzieć zmiany statusu mojej kolezanki na stronie głównej tylko dopiero jak wejdę na jej stronę ??? natomiast widzę po prawej stronie komentarze do jej statusu ....czy to znaczy że ona właczyła opcję ukrywania statusu dla mojej osoby ??to troche dziwne bo na jej stronę wchodzę bez problemu

 • paula |
  21/08/12
  paula

  jak dodać pokazujące się aktualności nad osobami które są dostępne na czacie??

 • Bigdaro |
  23/08/12
  Bigdaro

  Witam. Prowadzę funpage mojej firmy i taką mam dziwna sytuację, że nie mam dostępu do zadnych wpisów (aktualności, zdjęcia) z poprzednich miesięcy. Moja oś czasu kończy się na pierwszym wpisie sierpnia. Nie pojawiają się wpisy po zejsciu na dol strony, nie ma także możliwości wyboru konkrentego miesiąca w górnym menu (jest tylko opcja "Teraz"). Przerobiłem wszystkie wskazówki tu wymieniane, ale nie znalazłem rozwiązania tej sytuacji. Będę wdzięczny za pomoc.

24/07/17
Twój awatar
 1. Poprzednie
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. Dalej