Jak ustawić Oś czasu na FacebookuW poprzednim wpisie prezentowałem jak ustawić Oś czasu na Facebooku. Post ten cieszył się dużym zainteresowaniem i w komentarzach podzieliliście się swoimi wątpliwościami dotyczącymi tego jak korzystać z Osi czasu. W związku z tym, dziś chciałbym Wam zaprezentować kilka funkcji, które mogą się Wam przydać w codziennych zmaganiach z tym nowym profilem na Facebooku. Jak już wiecie, nie da się go usunąć, więc pozostaje się z nim oswoić. Oto kilka przydatnych sztuczek i trików, które pozwolą wam spersonalizować Oś czasu na Facebooku.

Jak przejść do konkretnego momentu na Osi czasu?

Standardowo Oś czasu nie wyświetla wszystkich naszych aktywności na Facebooku. Przewijając w dół, nie zawsze zobaczymy każdy z dodanych przez nas postów, zdjęć itd. Aby zobaczyć pełną zawartość osi czasu, należy na liście po prawej stronie wybrać rok, a następnie miesiąc. Wyświetli się wtedy cała zawartość Osi czasu dla danego miesiąca. Kolejne i poprzednie miesiące możemy wybierać klikając na wspomnianej wyżej liście lub bezpośrednio na osi czasu.

Przejdż do miesiąca

Jak dodać aktywność bezpośrednio na Osi czasu?

Aktywności, których brakuje na naszej osi czasu, standardowo dodajemy za pomocą menu na górze strony. Musimy wtedy określić datę wydarzenia i podać wszystkie szczegóły. Jest na to prosty sposób. Kiedy przeglądamy akurat zawartość miesiąca w którym chcemy coś dodać, musimy przesunąć myszką nad linią czasu. Pojawi się wtedy krzyżyk. Kliknięcie w tym miejscu otworzy menu dodawania zdarzeń do Osi czasu. Nie będziemy musieli już wybierać czasu, gdyż zostanie on automatycznie dostosowany do miejsca na Osi, w którym kliknęliśmy.

Jak dodać wydarzenie na Osi czasu?

Jak edytować pola "ulubione"?

Zaraz pod naszym zdjęciem tła znajduje się pole "Ulubione". Wyświetla ono liczbę naszych znajomych, zdjęcia, mapę, kliknięcia "Lubię to" oraz inne elementy. Możemy edytować zawartość tego pola. W tym celu należy kliknąć mały trójkącik po prawej stronie (strzałka nr 1 na obrazku poniżej). Następnie mamy możliwość zamieniania miejscami poszczególnych kafelków (strzałka nr 2 na obrazku poniżej) oraz dodawania nowych (strzałka nr 3 na obrazku poniżej).

Jak edytować ulubione?

Jak zmienić pozycję zdjęcia wyświetlanego na Osi czasu?

Zdjęcia wyświetlane na Osi czasu nie pokazują się w całości. Są one kadrowane do rozmiarów okna, w którym są aktualnie wyświetlane. W większości przypadków wygląda to dobrze, ale czasem widać tylko brodę osoby lub zdjęcie jest w dziwnie przesunięte. Tak nie musi być. Wystarczy kliknąć mały długopis w prawym, górnym rogu okna ze zdjęciem i wybrać opcję Zmień pozycję zdjęcia. Można teraz dowolnie przesuwać zdjęcie wewnątrz ramki. Kiedy już znajdziesz odpowiedni kadr, trzeba kliknąć Zapisz i gotowe.

Jak zmienić pozycję zdjęcia na Osi czasu?

Jak ukryć pasek boczny ?

Pasek boczny, wyświetlający listę osób obecnych na czacie i strumień aktywności znajomych nie wszystkim się podoba i przede wszystkim zajmuje miejsce na ekranie. Na szczęście można go ukryć, klikając w odpowiedni przycisk w prawym dolnym rogu paska.

Jak ukryć pasek boczny na Facebooku?Aby przywrócić pasek boczny, należy kliknąć prostokąt z napisem Czat. Pasek powróci wtedy na swoje miejsce.

Jak przywrócić Pasek boczny na Facebooku?Jak ukryć reklamy?

Po schowaniu paska bocznego reklamy stają się bardziej widoczne i możecie mieć ochotę je ukryć. Aby pozbyć się reklam Facebooka, wystarczy przesunąć kursor myszy nad daną reklamą, pojawi się wtedy znaczek X. Jego naciśnięcie otwiera menu, które pozwala ukryć pojedynczą reklamę lub wszystkie reklamy tego reklamodawcy. W kolejnym kroku musimy jeszcze podać powód usunięcia danej reklamy i gotowe.

Jak usunąć reklamy na Facebooku?

Znacie jeszcze jakieś ciekawe opcje Osi czasu na Facebooku? A może chcecie wiedzieć jak coś zrobić? Piszcie w komentarzach.

Komentowane

 • Małgorzata |
  18/01/13
  Małgorzata

  Witam. Czy da sie zablokować widoczność bieżących kliknięc "lubię to" oraz komentarzy, które piszę pod zdjęciami, dla moich znajomych? Chodzi mi o to aby nie wyświetlały im się w aktualnościach.

 • ZDZISŁAWA |
  18/01/13
  ZDZISŁAWA

  JAK USUNĄĆ POMYŁKOWO WPISANĄ SZKOŁE Z INNTERNETU NA MOIM PROFILU NA FACEBOOKU

 • Piotr |
  19/01/13
  Piotr

  Witam Pana serdecznie i bardzo dziękuję odpowiedź :)

  Muszę przyznać że jestem bardzo zawiedziony tym, że Facebook tak postąpił :( Nie pierwszy raz zresztą uznał, że wie od nas "lepiej" o tym, co dla nas Internautów jest najlepsze...

  Ja właśnie kliknąłem dokładnie tak jak Pan napisał w ten symbol kłódeczki a następnie w filtrowanie, niemniej jednak liczyłem na to że gdzieś taka opcja jest "ukryta". Ciekaw jestem tylko, jak to możliwe że niektóre osoby mają zablokowaną pocztę dla Nieznajomych (gdyby ktoś z Czytelników nie wierzył to mógłbym nawet podać mnóstwo takich przykładów na priv ;-)) - sądzę że uczynili to jeszcze zanim Facebook zdecydował się na tak radykalne posunięcie. Może jednak to przemyślą i przywrócą poprzedni stan, ponieważ wielu osobom się to nie podoba, moim Znajomym i mnie także. Zresztą już wysłaliśmy nasze zastrzeżenia do tamtejszych adminów... choć pewnie i tak nikt tego nie przeczyta, już prędzej na NK można liczyć na odpowiedź.

  Pozdrawiam Pana serdecznie! :)

 • natalia |
  19/01/13
  natalia

  Witam !mam problem , gdy nie mam koleżanki w znajomych widzę jej posty ,zdjęcie ,a jeśli jej nie mam w znajomych już nie widzę jej postów,zdjęć jedynie widzę ją dostępną co zrobić,aby widzieć jej zdjęcia,posty mając ją w znajomych?

 • Małgosia |
  21/01/13
  Małgosia

  Ciekawa strona, przydate informacje, jednakże nieszczegółówe. w fejsie nie moża usunąc miejsc zaznaczonych na mapie. Usunełam zgodnie tutaj opisana wskazowka w bocznym tzw trojkaciku "mapy" i co z tego skoro wyswietlaja mi sie miejsca ponizej. Czy nie ma mozliwosci usuniecia miejsc w mapie, na ktorej dalam kiedys zaznaczenia? Chcialabym ja wyczyscici calkowiecie. Pozdrawiam.

 • scabiss |
  22/01/13
  scabiss

  wioletta dziękuję za pomoc ale nie do konca o to mi chodziło. Wiem jak ustawiać widoczność (w sensie zeby informacje o mnie były widoczne lub nie dl amoich znajomych) chodzi mi o to że pod zdjęciem wyświetla sie taka jakby wizytówka i tam wyswietlaja sie różne informacje o mnie a np moj znajomy (pomimo ze ma udostepnione informacje dla znajomych, a dokładniej jak klikne jego "wizytówkę" pod zdjeciem to wyswietla sie nowa strona gdzie pracuje itd) pod zdjęciem ma tylko jedna informacje np "w związku" i ja tez chciałabym np miec jedna lub dwie informacje pod zdjeciem i własnie o to mi chodzi jak edytowac ilosc informacji zawartych pod zdjeciem na tej jakby wizytówce czy co to jest ;) pozdrawiam

 • karolw |
  23/01/13
  karolw

  To może podpowiedź jak dodać zdjęcie z albumu do mapy? Jakieś prosty mechanizm - zaznaczam zdjęcie - klikam na mapie - chyba nie istnieje.

 • Ula |
  24/01/13
  Ula

  Witam , mam mały problem :/ Zniknęły mi wszystkie posty z ostatniego roku. Gdy je sprawdzam w ustawieniach wyświetla się , że "brak postów" a ja niczego nie usuwałam. Dlaczego tak się stało i jak to odzyskać???

 • AniA |
  24/01/13
  AniA

  Witam Bardzo proszę o pomoc : Ukryła date dołączenia do facebooka i tutaj mam problem ja u siebie na osi czasu nie widze daty dołączenia ale gdy loguje się na koncie kolegi i jestem na jego koncie i wchodze na moje konto i widzą kiedy dołączyłam do facebooka .Dlaczego tak jest dodam że jak wchodze na swoim koncie na Dziennik aktywności szukam ukrytych przezemnie postów a tego nie ma.Co zrobić

  bardzo proszę Pana o Pomoc.

  Dziękuje AniA

 • scabiss |
  26/01/13
  scabiss

  Jeszcze jedno pytanie jak zablokowac mozliwosc komentowania zdjec oraz widocznosc zdjec na któych jestem oznaczona?? Pozdawiam Scabiss

 • Monika |
  30/01/13
  Monika

  Witam. Jak ustawić, żeby były widoczne podstawowe informacje o mnie na mojej tablicy? Wszystko niby ustawione, a nie widać tego :( Proszę o pomoc, bo coś mnie chyba trafi ;-/

 • Annaa |
  09/02/13
  Annaa

  Cześć. Mam problem. Jak najszybciej chciałam zablokować kolegę na fb i nie doczytałam ,że automatycznie usuwa się z listy moich znajomych. Czy mogę go jakoś przywrócić, nie wysyłając mu ponownie zaproszenia?

 • Annaaa |
  09/02/13
  Annaaa

  Cześć. Mam problem. Szybko zablokowałam kolegę na fb i nie doczytałam, że automatycznie zostanie on usunięty z listy moich znajomych. Czy można przywrócić jakoś go do znajomych nie wysyłając mu ponownie zaproszenia? Jeśli tak to jak?

 • Dominika |
  10/02/13
  Dominika

  szukam wszędzie i nie mogę znaleźć pomocy może tu.. Oś czasu nie pokazuje mi zawieranych znajomości gdy wchodzę w ustawienia przy ,, pani x i pan y są teraz znajomymi''- jest widoczny znaczek- ,,dozwolone na osi czasu'' natomiast nie ma obok tego znaczka- publiczne; znajomi itd. Musiałam wcześniej ukryć i zaznaczyć żeby ta aktywność nie była pokazywana jak to teraz przywrócić? Dziękuję z góry za odp.

 • EWELINKAAAAA |
  11/02/13
  EWELINKAAAAA

  POMOCY!!!! DODALAM OSTATNIO DWA FILMY I CHCIALAM BY JEDEN Z NICH UDOSTEPNILA MOJA SIOSTRA NA SWOJEJ OSI CZASU.... PROBLEM POLEGA NA TYM ZE POD TYMI FILMAMI NIE MA TAKIEJ OPCJI UDOSTEPNIJ ANI POD JEDNYM ANI POD DRUGIM JAK TO WLACZYC PRZYWROCIC GDZIE TEGO SZUKAC... POMOCY!!!

 • Kati19 |
  13/02/13
  Kati19

  Witam, mam pytanie czy jest w ogóle taka możliwość ustalenia u siebie na profilu kto pierwszy wysłał zaproszenie... czy ja czy znajomy ? Weszłam w dziennik aktywności-> w miesiąc i dzień w którym była zawarta znajomość -> wyszukałam danej osoby -> i w sumie pod nią pisze tylko godzina akceptacji zaproszenia a nie, kto zapraszał :( Trochę banalny problem, ale dość istotne ma dla mnie znaczenie :)

 • Patrycja |
  17/02/13
  Patrycja

  Dalczego zdjęcie udostępnione przezemnie i dodane do nich znaczniki znajomych nie wyświetlaja się u nich na osiach czasu tylko w samych albumach?

 • Klaudia |
  17/02/13
  Klaudia

  Do tych, którzy w swojej Osi czasu w "Aktywność" usunęli wszystko, i nie pokazuje im się żadna aktywność. Więc musicie wejść w "Dziennik aktywności", po czym wchodzicie np. na "Znajomi", u góry obok napisu "Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych?" są dwie ikony, jedna w której ustalamy kto widzi naszą listę znajomych, a druga służy nam właśnie do przywrócenia aktywności. Klikamy więc na tę drugą ikonę i zaznaczamy opcję "Ostatnia aktywność", następnie zapisujemy i gotowe.

 • Dominika |
  18/02/13
  Dominika

  Klaudio - bardzo dziękuję ! Udało się ; ) Pozdrawiam

 • jezzy |
  20/02/13
  jezzy

  witam, chcę powrócić do widoku aktywności znajomych które wyświetlało się powyżej listy chatu, poproszę o pomoc :)

 • Anita |
  20/02/13
  Anita

  jak włączyć funkcję aktywności komentarzy i polubien moich znajomych, powinna być lista w prawym górnym rogu nad zalogowanymi znajomymi/// Anita

 • Olga |
  21/02/13
  Olga

  A mnie się miesiące nie wyświetlają. Tzn. wyswietlają się tylko dla roku 2013, ale gdy klikam np. w 2012, nie widzę miesięcy, w zwiazku z czym nie mogę zobaczyć wszystkic swoich postów z tego roku.

 • Lolek |
  24/02/13
  Lolek

  W jaki sposób można uniemożliwić danej osobie dodawanie postów na mojej osi czasu, nie blokując jej całkowicie (tak żeby miała dostęp do moich zdjęć, mogła pisać prywatne wiadomości, była w moich znajomych, mogła dodawać komentarze i np. likeować je)??

 • Lolek |
  24/02/13
  Lolek

  W ustawieniach istnieje opcja "Kto może publikować na Twojej osi czasu?", lecz mam do wyboru "Znajomi" lub "tylko ja", a chodzi mi tu o jedną konkretną osobę. Z góry dziękuje :)

 • Klaudia |
  01/03/13
  Klaudia

  A mój problem jest taki, porządkowałam swoje "Lubię to", zostawiłam polubione 3 fanpage, natomiast na osi gdzie zakładka "Lubię to" - jest liczba 6. Po wejściu w zakładkę są tylko te 3 kliknięcia. Są to jakieś ukryte kliknięcia, które kiedyś miałam w "Zainteresowania" itd, jednak nie wiem jak to sprawdzić, bo w dzienniku aktywności pokazuje tylko te 3, nic więcej. Zna ktoś rozwiązanie?

 • Sandra |
  10/03/13
  Sandra

  Hej:D założym profil firmowy na facebooku i jak komentuje na jakimś innym profilu posty z tego konta nie mam miniaturki zdjęcia i profilu dlaczego??:(

 • Ola |
  12/03/13
  Ola

  Hej, mam taki problem że nie wiem co zrobić żeby wpis na osi czasu był w takim dużym oknie. Pomożesz? ;)

 • Robert Wojno PL |
  13/03/13
  Robert Wojno PL

  @Ola Musisz kliknąć taką gwiazdkę w prawym, górnym rogu tego wpisu. Wtedy będzie on widoczny na całej szerokości Osi czasu,

 • gosia |
  13/03/13
  gosia

  jak mam wlaczyc taki pasek aktywnosci znajomych ktory zawsze byl po prawej stronie zamiast reklam i informowal mnie kto co polubil czy skomentowal

 • weronika |
  31/03/13
  weronika

  Nie mam na FB odnośników <ukryć wiadomość i te inne,które pokazywały się przy X obok wiadomości teraz nie mam nic. Nie otwiera się też Czat co z tym zrobić? jak naprawić? Pisałam już do operatorów FB sto tysięcy rubryczek i żadnej rady

 • Ola |
  17/04/13
  Ola

  Witam Pana. Przez przypadek z osi czasu usunęłam moje kliknięcia LUBIĘ TO. Kiedy naciskam więcej po zdjęciem w tle pojawiają mi się tylko książki i flimy. Nie ma muzyki, nie ma polubień, map itd. Nie wiem jak mogę to zmienić. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Szukałam w ustawieniach osi, prywatności, konta i nic. .

 • Ania |
  22/04/13
  Ania

  witam, jak można przywrócić usuniętą sekcję "muzyka" na profilu?

 • witold |
  23/04/13
  witold

  pewna osoba usunela mnie ze znajomych a ja jej niemoge znalesc

 • Mateusz |
  02/05/13
  Mateusz

  Czy da się znaleźć osobę na fejsbuku tylko po nazwie zdjęcia generowanej przez fejsbooka? jak wrzucę fotkę na fejsa i kliknę zapisz jako pokazuje mi się jej ID serwerowe np. 59512145523325484765122848_n.jpg ale jak znaleźć profil osoby tylko po tych cyfrach? czy jest taka możliwość?

 • Bartaz |
  05/05/13
  Bartaz

  Witam. Chciałbym aby wydarzenia w których biorę udział wyświetlały mi się w ostatniej aktywności a tak nie jest. w kalendarzu jest to wydarzenie i wszystko ok tylko nie ma w aktywności. Gdy wchodzę w dziennik aktywności to w ogóle nie ma tego wydarzenia... Wszystkie wydarzenia mam "dozwolone na osi czasu" ale nie mam tam opcji żeby zmienić "pokazuj na osi czasu" Proszę o jakąś radę. Pozdrawiam ;)

 • Michalina |
  06/05/13
  Michalina

  Na osi czasu po lewej stronie w dziewięciu oknach są zdjęcia moich znajomych, cały czas stoją w tym samym miejscu nic się nie przesuwa, czy to normalne czy tak ma być, jesli nie to co należy zrobić?

 • Michalina |
  06/05/13
  Michalina

  Na osi czasu mam 9 zdjęć znajomych nic się nie przesuwają stoją cały czas w miejscu czy tak ma być?

 • betty |
  12/05/13
  betty

  jak przywrocic na fb date dolaczenia do fb? wchodze na sam dol mojej aktywnosci, jest napisane, "hide from timeline" i "unhide". mam niby wlaczone, a nie widac kiedy dolaczylam. jak to z tym jest? i jeszcze jedno pytanie. jak ukryc swoj wiek? wiem, ze jest opcja widoczne dla "friends", "only me" itp. ale mam ze pokazuj tylko dzien i miesiac, a i tak widac ile koncze lat, a u niektorych moich znajomych wlasnie jest tylko(tak jak chce) data bez roku i bez nawiasu z iloscia wiosen :/

 • Dagmara |
  16/05/13
  Dagmara

  hej chce wstawic muzyke na fb ale nie z youtube lub czegos innego tylko swoje nagranie, jest taka mozliwosc? pozdrawiam

 • paula |
  17/05/13
  paula

  hej. u znajomych na facebooku zauwazylam nad paskiem bocznym, u gory tabelke z tym kto co lubie, kto jaki dal komentarz, u mnie tego nie ma jak zrobic?

 • Magda |
  17/05/13
  Magda

  Czym się różni status osoby na bocznym pasku, ktora nie ma żadnej ikony, od takiej, której w ogóle chwilowo nie ma. Strasznie mnie to intryguje, bo obie takie osoby są de facto niby niewidoczne, ale jedna znika w ogóle, a druga jest tyle że bez żadnej ikonki.

 • wojtek |
  20/05/13
  wojtek

  Hej mam problem bo ukryłem całe sekcję np ulubione książki itp. Czy jest jakiś sposób żeby je przywrócić? Co prawda dalej w polubieniach mam te informację ale chciałbym je miec w sekcjach.

 • Wika |
  20/05/13
  Wika

  Mam problem wysłałam koleżance na czacie to zdjęcie które nie potrzeba .. :/ Boję się że je opublikuje ..jest bardzo kompromitujące... jak mam usunąć tą wiadomość ????? Mój email wiktoria1423@interia.eu . Proszę o pomoc!!!!!!!

 • marta |
  21/05/13
  marta

  witam, mój problem wygląda następująco, jakiś czas temu ukryłam na swojej osi czasu/profilu wszystkie strony które lubie, muzyke, filmy itd... i teraz cokolwiek "polubię" nie widać tego na mojej osi czasu. próbowałąm juz wszystkiego, przedewszystkim kilkalam w tym dzienniku aktywności: dozwolone na osi czasu i mam tak przy kazdym ale nie ma nigdzie ikonki odbiorcow, nawet tej klotki nie ma ktora oznacza "tylko ja" a chce zeby to bylo znowu widoczne ;((

 • Aga |
  21/05/13
  Aga

  A ja mam wielką prośbę o pomoc. Założyłem na FB konto na swoją firmę. Jednak po założeniu jak zobaczyłem wygląd i opcje jakie mi przysługują na takim koncie to ręce mi opadły. Po zalogowaniu się na konto nie ma wyszukiwarki, ani nie ma informacji na jakim koncie jestem (nazwa). Chcę wyszukać różne osoby i firmy i prywatne konta by dodać ich do znajomych, ale niestety nie ma takiej możliwości. Chociaż jestem zalogowany to nie ma nazwy konta. Jest tylko u góry: napis FACEBOOK na który jak nacisnę przechodzę na swoje konto, następnie jest napis USTAWIENIA, oraz napis WYLOGUJ. Nic nie rozumiem. To niby jak mam rozumieć slogan napisany przez FB " Utwórz stronę na Facebooku, aby budować bliższe relacje z odbiorcami i klientami." Albo jestem ślepy albo ktoś mnie nabił w butelkę i straciłem czas na zakładanie konta na swoją nową firmę. Proszę o pomoc dla mnie raczkującego w FB. Dodam tylko, że przy założeniu konta na osobę prywatną wszystkie opcje są.

 • Magdaaa |
  21/05/13
  Magdaaa

  do tej pory miałam pasek aktywności po prawej stronie na górze, nad wydarzeniami, zaczepkami i zaproszeniami jednak dzisiaj zniknęło mi wszystko wyżej wymienione. Nie widzę urodzin znajomych, ani powiadomień. Jedynie gdy wejdę w czat ale taka opcja mi nie odpowiada. Proszę o pomoc ;c

 • xxx |
  25/05/13
  xxx

  po pierwsze lubię 30 stron, pokazuje mi 140 ( choć reszty mi nie pokazuje), a po drugie jak usunąć osoby które mnie inspirują?

 • K. |
  28/05/13
  K.

  Siema. Potrzebuje pomocy. Ukryłam pasek aktywności na fb i chciałabym go odzyskać, niestety nie wiem jak to zrobić. Wyskakuje mi ono jedynie jeżeli włączę pasek boczny z czatem, wtedy to okno czatu i aktywności wyskakują razem. Podobało mi się jednak bardziej kiedy okno aktywności było osobno w po prawej stronie.

 • facebookowiczka |
  28/05/13
  facebookowiczka

  Hej :) jest moze sposób jak sprawdzić czy jakas osoba zablokowala dla nas widocznosc na chacie?

 • romanf70 |
  28/05/13
  romanf70

  Witam pomocy problem tkwi w tym że na pasku po prawej stronie nie pokazuje mi wszystkich fejsbukowiczów jestem nowym użytkownikiem na przykład { mam 30 osób zapisanych a pokazuje 16 ) co zrobić Prosze o opis na forum Roman z góry DZIĘKUJE

30/05/17
Twój awatar
 1. Poprzednie
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. Dalej