Sklep Play w Android – jak rozpocząć korzystanie?

Jeśli właśnie kupiłeś swój pierwszy smartfon z Androidem, pewnie chcesz się dowiedzieć jak instalować na nim aplikacje i gry? To bardzo proste, ale wymaga założenia konta w usługach Google i umiejętnego używania aplikacji Sklepu Play (dawniej Android Market). Poniżej dowiesz się jak instalować aplikacje na swoim telefonie Android.
Sklep Play - ikonaPo pierwsze, musisz odnaleźć na swoim telefonie ikonę z aplikacją Sklep Play – taką jaką widzisz z boku. Powinna się znajdować gdzieś na pulpicie – przesuń palcem po ekranie w prawo lub lewo. Jeśli jej tam nie ma, to na pewno znajdziesz ją w spisie wszystkich znajdujących się na telefonie aplikacji – kliknij w ikonkę 6 kropek w kółeczku, która znajduje się na środku w dole ekranu.

Jeśli nie posiadasz do tej pory konta w usługach Google (np. w Gmail), musisz je założyć, ale nie martw się bo możesz to zrobić bezpośrednio z telefonu. Oczywiście, pod warunkiem, że masz w nim dostęp do internetu. Oto jak to zrobić na przykładzie telefonu z systemem Android w wersjach powyżej 4.

Tworzenie konta Google (Gmail, Sklep Google)

Uruchom aplikację Sklep Play i uruchom opcje konta. Jeśli masz już jakieś w usługach Google, wybierz je. Jeśli nie, zaznacz opcję Dodaj Konto, a następnie dodaj nowe. Tam zostaniecie poproszeni o podanie Waszych danych – imienia i nazwiska, nazwę użytkownika (czyli to co będzie w Twoim adresie e-mail, np. mojanazwa@gmail.com), hasło i pytanie ochronne (które może zostać użyte gdy zapomnicie hasło do swojego konta, dlatego wybierzcie mądre pytanie i jasną, prostą odpowiedź).

Jeśli chcesz bardziej szczegółowego poradnika, to kliknij i  otwórz poniższy artykuł: Jak zarejestrować się w Google Play? – krok po kroku wyjaśniamy jak rozpocząć korzystanie ze Sklepu Play.

Wybieranie konta w sklepie Google Play AndroidNastępnie zostaniesz poproszony o kilka potwierdzeń i – jeśli masz taką potrzebę i chcesz kupować aplikacje – opcję dodania danych swojej karty płatniczej, dzięki której możliwe będzie płacenie za aplikacje.

Za aplikacje i gry nie trzeba płacić jeśli tego nie chcemy. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz tutaj w artykule Czy Google Play jest za darmo?

Zakladanie konta Google w sklepie Google Play dla telefonów z AndroidemPo potwierdzeniu i założeniu konta możesz zalogować się do swojego nowego konta pocztowego Gmail, ale także pobierać aplikacje ze sklepu Google Play.

Jeśli utworzyłeś konto Google jakiś czas temu i teraz nie pamiętasz hasła, zobacz poradnik Jak odzyskać hasło w Google Play?

Logowanie do konta Google i pobieranie aplikacji

Jeśli masz już konto w usługach Google, otwórz aplikację Sklep Play. Wejdź w ustawienia i wybierz opcję Konto, a następnie użyj własnego konta, aby połączyć się ze sklepem. Od tej pory możesz pobierać i kupować aplikacje w sklepie Play.

Wystarczy wyszukać aplikację, wpisując jej nazwę, np. Moba. Następnie, kliknąć w przycisk Zainstaluj, a następnie Zaakceptuj i pobierz. Po kilki chwilach, aplikacja znajdzie się w pamięci Twojego telefonu!
Sklep Play - pobieranie aplikacji

Co jednak kiedy nie wszystko pójdzie tak gładko? Wielu użytkowników Google Play narzeka na błąd, który uniemożliwia pobieranie gier i aplikacji ze sklepu! Jeśli masz taki sam problem, zobacz poradnik Błąd serwera RPC:S-5:AEC-0 w Google Play – jak to naprawić?

Google Play skrywa wiele tajemnic. Uchylamy ich rąbka w dwóch artykułach. Zobacz jak wysyłać aplikacje i gry prosto z komputera na telefon lub tablet Android. Jeśli wydałeś pieniądze i kupiłeś jakąś grę lub aplikację, ale nie spełnia ona Twoich oczekiwań, to możesz ją zwrócić! Zobacz jak kupić aplikację w Google Play i dostać zwrot pieniędzy.

Artykuł został zaktualizowany w dniu 06.11.2013.

Wczytywanie komentarzy

Ad blocker installed

Ads keep Softonic downloads free for everyone. Please turn off your ad blocker to continue with your free download.

Instructions on disabling the adblocker

Click on the icon of your AdBlocker in the navigation bar of your browser and:

  • A) Disable Adblock for this site.
  • B) Access options and add our site in "Whitelist".

Continue

Ad blocker installed

Ads keep Softonic downloads free for everyone. Please turn off your ad blocker to continue with your free download.

Instructions on disabling the adblocker

Click on the icon of your AdBlocker in the navigation bar of your browser and:

  • A) Disable Adblock for this site.
  • B) Access options and add our site in "Whitelist".